Sinüzit ve Sinus Cerrahisi

Sağlıklı bir hayat için burundan yeterince kaliteli nefes almak şarttır. Oksijensiz kalmak en basitinden keyif kaçırır ki grip nezle olunca bunu hepimiz yaşamışızdır. Burun tıkanıklığı ve/veya kronik sinüzite bağlı geniz akıntısı kalıcı olduğunda günlük hayatı olumsuz etkileyen, sportif performansı düşüren, metabolizmayı yavaşlatan, uyku kalitesini bozan ciddi bir sağlık sorunu haline gelebilir. Özellikle mevsim, iklim rakım değişikliklerinde dönem dönem herkesin geçici burun tıkanmaları olacaktır. Serum fizyolojik veya deniz suyu spreylerle buruna yardımcı olmak ve sinüsleri temizlemek çoğu zaman bu dönemleri atlatmamıza neden olur. Ancak burun tıkanıklığı veya geniz akıntısı birkaç haftadan uzun süren bir hastayı KBB uzmanı endoskoplar kameralar ile burun geniz yutak komple muayene etmelidir. Aylardır hatta yıllardır burun sinüs sorunu olanlarda artık bu durum kalbe, akciğere aşırı yük binmesine, kalp ritim bozukluklarına ve uyku apnesine davetiye çıkararak hayati bir sorun haline gelir. Prof Dr Ozan Özgürsoy Ankara da kronik sinüzit nazal polip burunda et tedavisi için burun kemik eğriliği ameliyatı, endoskopik burun cerrahisi, lazer ile burun eti ameliyatı, radyofrekans ile burun eti küçültme, endoskopik sinüs cerrahisi, burun tümör cerrahisi, endoskopik burun geniz sinüs kanser cerrahisi gibi birçok burun sinüs ameliyatı başarıyla yapmaktadır. Burnunuz tıkalı ise mutlaka bir uzman görüşü alın, oksijensiz bir hayatı kabullenmeyin.

Burun ve sinüs hastalıkları koku alma güçlüğü ve tad alma güçlüğü nedenidir. Koku tat alma sorunları için Ankara Prof Dr Ozan Özgürsoy Kulak Burun Boğaz uzman görüşü almanızı tavsiye ederiz.

Bir ihtimal burun tıkanıklığınızın nedeni burun içi et büyümesi, nazal polip tümör, burun içi kanser, sinüz damak kanseri, geniz nazofarens kanseri olabilir. Amerika Birleşik Devletlerinde bu konularda üstihtisas yapmış olan Prof Dr Ozan Özgürsoy Ankara da burun içi kanser sinüs damak kanseri nazofarenks kanseri tedavisi tedavisi konusunda yardım alacağınız tecrübeli bir cerrahtır.